Myslíte si, že jste ukotveni ve svém životě a že jej nemůžete změnit? Vše kolem vás je neměnná realita a vy musíte dál zůstávat obětí svého osudu? Pojďme se dnes trochu zamyslet.
V době, kdy jsem pracoval jako asistent primářky na dětské neurologii, k nám chodil pacient, mladý chlapec. Zajímavé na něm bylo, že měl pouze prodlouženou míchu. To je malá část mozku v oblasti na konci míchy a začátku lebky. Podle lékařů neměl přežít první 3 měsíce života. Já ho poprvé potkal v jeho 17 letech. Na první pohled na něm nebylo nic zvláštního. Jen mé zkušené oko poznalo odchylky od běžně zdravého člověka. Měl problémy s rovnováhou, pomaleji se vyjadřoval, ale třeba nádherně zpíval. Má paní primářka s jeho případem objela kongresy po půlce světa.
Jak je to možné? Jak to, že vůbec žil? Jak to, že takto prospíval? Řekněme si některá fakta o našem mozku: Mozek je nejméně 1000x rychlejší než nejrychlejší superpočítač na světě a obsahuje tolik neuronů, kolik je hvězd v Mléčné dráze (asi 100 miliard). Kousek mozku veliký jako zrnko písku obsahuje 100 tisíc neuronů a miliardu synapsí, a je po celý náš život zapnutý (nikdy se nevypíná ani neodpočívá) a neustále se vyvíjí. Takže prostě jeho vědomí a pravděpodobně i jeho rodiny se vzbouřilo a odmítlo akceptovat fakt, že by neměl žít. A ta malá část nějakým způsobem převzala životní funkce. Jak? To dodnes nikdo uspokojivě nevysvětlil.
Ale jak mozek vlastně pracuje? Náš mozek pracuje se všemi informacemi, které se odehrávají kolem nás. Ale kdo a co vidí? Máme pět za sebou jdoucích úrovní mozkového procesu. Ty právě teď musely proběhnout proto, abyste přečetli tyto řádky. Ale vaše oko vám teď neposlalo obrázky jednotlivých písmen. To váš mozek si teď na základě vizuálních dat tato písmena vytvořil. Nejprve rozložil impulzy z oka na základní tvary, barvy a vzory. Pak vybral vzpomínky, emoce a události a spojil je s těmito vzory a vytvořil z nich hotové obrázky, které 40x za sekundu promítl do předního laloku mozku. Takže ani nevidíte spojitě, je to podobné blikajícímu filmu.
Váš mozek vlastně maluje obrázek toho, co vidíte. Takže pokud se díváte na rozkvetlou louku, vykresluje každé stéblo trávy, každou květinu. Maluje tak, že se napojuje na vzpomínky na trávu, barvu, tvary a velikosti a vše to spojuje dohromady. Také se dokázalo pokusy s CT, že pokud se díváme očima na předmět a pak si ho se zavřenýma očima představujete, probudí to stejné mozkové činnosti. Mozek nerozeznává mezi tím, co vidí ve svém okolí a tím, co si představuje. Takže pokud i takto funguje mozek, pokud hoch s malou částí mozku může žít a prospívat, pak my můžeme opravdu vše. Jen musíme dovolit své mysli, si začít představovat to, co chce.
Musíme tvořit představy toho, co chceme, musíme snít, musíme vizualizovat. A náš mozek s těmito informacemi bude pracovat jako se svou realitou. Pak můžete dosáhnout obdivuhodných výsledků na poli vědy, stejně jako úžasných sportovních výkonů, nebo čehokoliv jiného. Jen vy tvoříte svůj nový obraz života. Když se přestanete zaměřovat na svůj současný život, s kterým nejste spokojeni. Když začnete vytvářet ve svém mozku své nové verze myšlenkových vzorců, postupně se přepíšou do vaší skutečné reality.
Můžete cokoliv, můžete být skutečnými tvůrci svého vlastního Vesmíru.
S láskou, www.kvantovaterapie.cz