Zažili jste situaci, kdy jste se něčeho báli nebo jste nechtěli, aby se to stalo. A ono se to pak stalo? Použijme třeba příklad s nevěrou. Žárlím na svého partnera a nechci, aby mě nikdy podvedl. Užírám se, občas tajně zkontroluji mobil, sleduji, na koho se dívá ve společnosti. Občas se vyjádřím k tomu, jak se „nevhodně chová“. Až jednoho dne přijde okamžik, kdy zjistím, že mě partner podvedl. Cítím se ublížený/á. A zároveň si řeknu: „Celou dobu jsem to tušil/a. Vždycky jsem věděl/a, že to udělá.“. Náš, většinou již bývalý protějšek, je hajzl a my jsme ti zrazení, nemilovaní a podvedení.
Ale kdo byl ten, který svými pochybnostmi a „věděním“ vytvořil tuto realitu? Kdo neustále posiloval možnost, že se to stane? Kdo svým vyjadřováním a chováním pomohl, aby se to stalo skutečností? Naše nastavení a to čemu věříme, vytváří naše zaměření a z toho pak vychází i naše činy. Nemusíme si to vůbec uvědomovat, ale pokud věříme, že nás partner podvede, dáváme mu záminky, aby to skutečně udělal. A někdy stačí jen strach, děláme vše pro to, aby se to nestalo, protože se toho bojíme. Když myslíme na objekt svého strachu a neustále ho posilujeme, podporujeme jeho existenci. Jestliže něco chceme jinak, zaměřujme se na to, co skutečně chceme a ne na to, co nechceme.
Obáváme se nevěry? Je potřeba se podívat proč. Mezi nejčastější důvody patří (ale nemusí to být ten váš): strach z osamění, pocit, že mě rodiče nemilovali, strach ze smrti, pocit, že nejsem dost dobrý. Z toho pak vychází potřeba člověka vlastnit, mít v něm jistotu a alespoň trochu ho ovládat. Když najdeme přesný důvod, proč se to děje nám. Můžeme to pomocí kvantové vlny vyčistit a/nebo přepsat. A pak se nastavíme na to, co skutečně chceme: Třeba stabilní rovnocenný vztah. Jak se cítíte, když si řeknete: „Mám stabilní rovnocenný vztah“ anebo „Obávám se, že mi partner bude nevěrný, chci, aby byl věrný.“ Co má pro vás větší sílu? V které variantě budete sebevědomější? A takto to můžete vztáhnout na jakýkoli vztah a situaci v něm. Jak v osobním životě, tak v oblasti přátelství, ale i pracovních a obchodních vztahů.
Vždy, když se vám děje něco, v čem je vám nepříjemně, hrajete v tom vy sami významnou roli. Stačí změnit své nastavení (vstup) i výstup v podobě situace bude zcela jiný. Jsme zvyklí hledat příčiny každé nepřízně mimo sebe. Když však změníme svůj pohled, změníme svůj svět.
Jak to máte vy? Chcete hrát roli obětí, kterým je ubližováno, jsou podváděné, nerespektované atp., anebo chcete být tvůrci, kteří přebírají zodpovědnost za svůj vstup do situací a vztahů a tento svůj vstup upravují a nastavují do té doby, než se cítí spokojeně a šťastně?
Naučte se pracovat se svým vstupem na praktických kurzech TKDM. Zažijte na vlastní kůži, jak mocná bytost jste a co všechno můžete ovlivnit.
S láskou, www.kvantovaterapie.cz